SKÖLDAR, 2 st, koppar, efter Léonard Morel-Ladeuil, Elkington&Co, 1900-talets början.
Scener ur John Miltons historiska epos "Det förlorade paradiset". 87x65 och 85x65 cm, djup ca 2 cm. En märkt i plåten Morel-Ladeuil fecit 1866 resp Inv & fecit 1878, Elkington&Co.
Bristningar, intryckningsskador, slitage. Borrhål för upphängning.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.