FISKBESTICK, 36 snarlika delar, nysilver, 1900-talets första hälft.
Två olika modeller. Skaft av kompositmaterial. 12 gafflar och knivar med ljusare skaft. 6 gafflar och knivar med mörkare skaft, knivblad med dekor av fiskar. Knivarnas längd ca 21 cm.
Slitage. Repor och märken. Några fläckar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.