FRIEDRICH AUGUST VON KAULBACH, kopia efter, olja på duk, ej signerad.
Figurscen. 81 x 125. Á tergo påskrift "Copie nach No 2423 der Königl. Gemälde Galeri zu Dresden.
Krackeleringar. Intryckningsskada. Repor.