MEDALJER, ca 143 st, sterlingsilver, Franklin Mint, 1900-talets fjärde kvartal. Total vikt ca 6200 gram.
Bl a "Rembrant", myntens diameter ca 5 cm. Brev med frimärken samt mynt, myntets diameter ca 4 cm. Beskrivningar samt några certifikat, plaketter och två schatull.
Obetydligt slitage. Ej genomgånget.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.