ARMBAND, 2 st, 18 K rödguld samt vitguld med pärlor. Totalvikt ca 13 g.
Stav och pärlarmband. Stavarnas längd ca 10 mm. Pärlornas diameter ca 6 mm. Längd ca 19 cm. Armband i vitguld stämplad Heribert Engelbert, Stockholm, 1961. Armband i rödguld med otydliga stämplar.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.