Tazza. Diameter 23 cm. Höjd 13 cm. Fat, diameter 23 cm. Urnor med hänklar, 3 st, höjd 30-31 cm. Ytterfoder, diameter, 19 cm, höjd 19 cm.
Krackelyr. Sprickor. Nagg. Vissa delar med mer omfattande skador, lagningar.