HÖRNBORD, gustaviansk provins, tidigt 1800-tal.

Målat i grått och guld, sargen med skuren bandfläta och fleuroner, tre kannelerade nedåt avsmalnande ben. Bredd 90, djup 63, höjd 75 cm.

Slitage, renoverat med lagningar och förstärkningar samt sentida bemålning.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed