Utdragbart bord, tot. längd utdraget 165 cm, bredd 110 cm, höjd 77 cm. En tilläggsskiva à 55 cm x 110 cm.
Stolar bredd 44 cm, sitthöjd 45 cm, tot. höjd 78 cm.
Bordet med kraftiga lackskador, mycket trög att förlänga. Stolar med slitage, stötmärken, fläckar, nedsuttna sitsar.