Bestående av 12 tallrikar, 13 djupa dessertskålar, 3 djupa tallrikar, 12+7+18 assietter, 3 skålar, 3 karotter, såsskål på fat, uppläggningsfat, 2 ljusstakar, 2 vaser i form av putti, såssnipa, 9+2 kuvertaskfat, pepparströare, liten vas, kaffekanna, gräddkanna, 2 sockerskålar, 7 tekoppar med fat, 17 kaffekoppar med fat.
Enstaka krackelyr och missfärgning. Någon nagg. En sockerskål saknar lock.