MATSERVISDELAR, 44 st, flintgods, Rörstrand, modell: "Korea".

Ljusgrön med dekor av vinrankor och urna. 8 stora djupa tallrikar, 9 stora flata tallrikar, 7 små djupa tallrikar, 8 förrättstallrikar, 9 assietter, 3 serveringsskålar.

Slitage, enstaka nagg och tillverkningsdefekter.

Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.