SKÅL och VAS / BURK, chamotte och keramik, Raija Tuumi ja Fujiwo Ishimoto, Arabia, Finland.
Skålen signerad R.T. Arabia 1973. Ljusgrå chamottekeramik. Diameter 19 cm.
Vasen etikettmärkt Pro Art Arabia Finland Fujiwo Ishimoto. Höjd 20 cm
Smärre slitage.