Brosch, lövformad med vit emalj. Längd 7 cm. Brosch, snöflinga med vit emalj. Diameter 3 cm. Brosch, i form ab bukett av förgätmigej med blå, kräm och grön emalj. Diameter 2,8 cm. Brosch, i form av körsbärsblom med kräm, orange och röd emalj. Diameter 2 cm. Brosch, blomsterformad med gul emalj. Höjd 2,5 cm.
Blomsterformad brosch med gul emalj saknas en ståndare. Bruksslitage och mindre repor.