PARTI BEDUINSMYCKEN, 3 delar, vitmetall, Saudi Arabien, 1900-tal.
Mönsterdekor. Armring, innerdiameter 5cm, bredd 5cm. Större armring, innerdiameter 6,5cm. Halsband med hängande kedjor och kläppar, knäppes med snöre, längd utan snöre 22cm.
Slitage. Anlöpningar. Delar saknas. Bucklor. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.