FICKUR, 18K guld, International Watch Company, Schaffhausen, ca 1910.
Vitt urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare. Boett nummer 504055. Urverk nummer 476959. Caliber 52. Boett och urverk signerad. Urtavlan osignerad. Diameter 53 mm.
IWC
Bruksslitage, smärre repor. Ej funktionstestat.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.