Marmorskiva med hylla, svängda framben, konturerad fotflatta. Bredd 121 cm, djup 56 cm, bordshöjd 75 cm, tot. höjd 102 cm.
Skiva med fläckar, slitage och skador. Stötmärken på trädelarna.