Fanerad i valnöt och bok med svartmålade detaljer. Lod och pendel medföljer. Krön med dekor av maskaron. Längd 130, bredd ca 17, höjd 37 cm. Nyckel finns.
Sedvanligt ytslitage, stötmärken och mindre fläckar. Renoverad och kompletterad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.