Ring, 18K guld med imitation pärla och små diamanter, tot ca 0,14 ct. Storlek 18,75/59. Ring, förgyllt silver med snäckskal camé och markasiter. Storlek 18/56. Brosch, förgyllt silver med snäckskal camé föreställande Psyche och Venus. Höjd 5 cm.
Slitage. Några markasiter saknas.