STEREOSKOP SAMT BILDER, ca 878 st, omkring år 1900.
Stereoskop märkt "MAN´F´D by Underwood & Underwood New York Patented U.S.A. June 11 1901". Bilder från bl a USA, Asien, Europa. Stereoskopets längd ca 31 cm.
Ej helt genomgångna. Slitage. Repor och märken. Stereoskop med avslag.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.