En låda i sargen. Invändigt inredning med hyllplan. På dörren målad monogramdekor, FAB-Frans och Anna Beijer. Längd 51, bredd 19, höjd 76 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Hyllplan lösa samt med saknade delar. Slagskador och repor.