Böjträ, bemålad i svart. 4 st textilklädda sitsar, 2 st rottingsitsar. Höjd 77 cm. 2 st lösa oklädda träsitsar medföljer.
Slitage, färgbortfall, skav, repor och märken. Fläckar på textilklädda sitsar. En rottingsits med skador, 3 st hål.