GLAS, 19 st SAMT LJUSSTAKAR, ett par, "Festivo", T Sarpaneva samt "Ultima Thule", T Wirkkala, Iittala, 1900-tal.
Ett par ljusstakar ur Festivo-serien, design Timo Sarpaneva. Höjd 12 cm. Nio selterglas samt tio snapsglas ur Ultima Thule-serien, design Tapio Wirkkala. Ett extra selterglas med spricka medföljer.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.