SKULPTUR, vitmetall, Bertil Lengstrand, signerad B. Leng samt daterad -70.
Torso. Höjd ca 19 cm.
Sedvanligt ytslitage. Rrepor, rostangrepp och anlöpningar, troligen ursprungligt.
Bertil Lengstrand har bl a gjort skulpturen "Information", som är placerad på Norra Fjädermolnsgatan i Biskopsgården, Göteborg.