SIDEBOARD, möjligen Torbjörn Afdahl, Norge, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i valnöt med handtag i aluminium. Rak låg form på hög sockel. Två luckor men bakomliggande inredning. Längd 160, bredd 47, höjd 50,5 cm.

Bruksslitage, några repor, fläckar och smärre fanerskador.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed