Miniatyrmålning på textil, möjligen 1000-1600-tal. 16,5 x 13 cm (tavlans storlek 29 x 29 cm).
Miniatyrmålning på papper, möjligen 500-600-tal (tavlans storlek 28,5 x 28,5 cm).
Miniatyrmålning på papper, 37,5 x 26 cm (tavlans storlek 64 x 47 cm).
Thangka, bildstorlek 41 x 31,5 cm (tavlans storlek 57,5 x 45,5 cm).
Slitage, färgbortfall, fläckar, veck, hål. Ej examinerade ur ram.