ERIK SKÅRMAN, olja på duk, sign o daterad 1919.
Straffångar skördar rovor, signerad och daterad 1919, oljemålning på duk 54 x 65 cm.
Smärre ytsmuts.
Konstnärinnan Agda Holst.