VÄGGUR OCH KÖKSARTIKLAR, 6 delar, porslin, sign GOG ARABIA Finland. Gunvor Olin-Grönqvist. 1900-talets senare hälft.
Väggur. Omonterat urverk medföljer. Höjd 31,5 cm.
Saltkar med lock i trä. Höjd 15,5 cm.
Saltsked. Höjd 9 cm.
Kåsa. Höjd ca 17 cm.
Skärbrädor, 2 st. Höjd ca 30 cm.
Varierande slitage. Skärbrädor med sprickor och avslag. Smuts. Urverket ej funktionstestat.