Underrede i vitmetall. Skiva i glas med mönster i orange samt ram i målat trä. Skiva märkt "Jean Rene". Längd 140 cm, bredd 80 cm, höjd 50 cm.
Bruksslitage. Märken. Färgbortfall. Repor. Skiva med skador i färgen.