FRANS NYBERG, 3 st etsningar, signerade och numrerade 6/10, 3. och No 1. En daterad 24, två 1925.
Olika stadsvyer som motiv. Plåtstorlekar ca 13 x 9 cm, 16 x 12 cm och 19 x 14 cm. Oinramade. Julkort från 1930-talet medföljer.
Smärre slitage, fläckar och spår av veck.