sju flata tallrikar, diameter 24 cm
nio djupa tallrikar, diameter 24, 5 cm
fyra assietter, diameter 21,5 cm
två uppläggningsskålar, diameter 23 cm
tre uppläggningsfat, längd 25-33 cm
en såsbåt, längd 24 cm
Bruksslitage. Sex st delar med kantnagg.