TVÄTTSERVIS, 4 delar, flintgods, "Napoleon", Gustafsberg, 1900-talets början.

En tvålkopp och ett handfat, längd 14 respektive 45,5 cm. En kanna och en vas, höjd 13 respektive 28 cm.

Bruksslitage. Krackeleringar och mindre missfärgningar. Smärre glasyrdefekt.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.