Polerat rostfritt stål. Saltkar, pepparströare och senapsburk på rund bricka. Tillverkarens stämpel. Brickans diameter 10,5 cm, höjd 4-6,5 cm. Gräddsnäcka, märkt stainless steel18/8, Denmark. Höjd 9,5 cm.
Bruksslitage. Gräddsnäckan med repor i bottnet.