KAMERA, Rolleiflex, Franke & Heidecke, Braunschweig, 1900-talets mitt.
Med Heidosmat 1:2,8 f=75 mm samt Carl Zeiss Jena Nr 3300532 Tessar 1:3,5 f=7,5 cm. Medföljer ljusmätare "Clor Finder Gossen "
Bruksslitage. Märken och repor. Ej funktionstestad. Ej genomgången.