KARAFF MED PROPP, LJUSSTAKAR, ETT PAR, VITVINGLAS, 6 st, glas, Kerttu Nurminen, Notsjö, 1900-talets senare hälft.
"Mondo". Karaff med propp, totalhöjd ca 26 cm. Ljusstake höjd ca 20 cm. Vinglas klart glas, blågrön fot, höjd ca 17 cm. I originalförpackningar.
Smärre ytslitage. Ljusstakarna med gravyr.