Stolar, ett par, Gastone Rinaldi, för Thema. 1900-talets andra hälft. Stomme i i pulverlackad metall, sits i vitmålad trä. Hoppfällbara. Svarta plastfötter. Stämpelmärkta med namn på tillverkare samt formgivare. Höjd 81cm Bredd 35cm.
Krackeleringar, skavmärken fläckar , repor.