COLLIER SAMT RING, 18 k guld med pärlor. Ring stämplad Wiktorsson & Arnesson, Sävsjö, 1970. Vikt ca 3,8 g.
Ring i 18 k guld med slät ringskena. 6 pärlor, ca diameter 4 mm. Ringstorlek ca 18/57.
Collier med doserade odlade pärlor, ca 3,5 - 6,5 mm. Längd ca 52 cm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.