Lång modell. Klingan stämplad "Carl Eichhorn, Solingen" samt graverad med "Konungen" och "Fäderneslandet". Fäste i mässing med dekor av lejonhuvud. Svärtad balja. Med portepé. Längd 100 cm, varav klingan 86 cm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.