BÖRJE VESLEN, 15 st originallitografier i mapp samt 3 böcker, 1940-/50-tal.
Mapp "Skuggorna" med 15 originallitografier, tre böcker "Parnass", "Entr'acte" innehållande 20 origianllitografier och "Entr'acte II" innehållande 24 originallitografrier. Litografier och "Entr'acte II" signerade. Bildstorlek ca 20 x 15 cm.
Ytskikt med slitage. Repor. Några något missfärgade. Ej helt genomgångna.