RAGUSKEDAR, 2 st, GRÄDDSKEDAR, 2 st och SOPPSLEV, silver, 1700-, 1800- och 1900-tal. Vikt 727 g.

Två raguskedar, Gustaf Hamnqvist, Åmål 1812 och Samuel Zettersteen, Lidköping 1768. Två gräddskedar, GAB, Stockholm 1911 och Hans Georg Tillström, Stockholm 1833. Soppslev, Johan Malmstedt, Göteborg 1807. Längd 19-34 cm.

Bruksslitage. Gravyrer. Mindre bucklor. En ragusked med lagning.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed