SKRIN och CIGARETTETUI, silver, Auran Kultaseppä, Åbo 1957 och Helsingfors 1929.

Skrinet med något välvt, invändigt förgyllt lock och kulformade fötter, längd ca 17,5 cm. Träinlägg och -botten. Cigarettetuiet invändigt förgyllt, 9,5x8 cm, vikt 128 g.

Anlupna, bruksslitage.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed