Teakfanerat. Upptill klaff, inredning med spegel och glashylla. Belysning. Nedtill två dörrar. Längd 100, bredd 45, höjd 113. Nyckel finns.
Smärre repor. Två fästen till glashyllan saknas. Belysningsfunktion ej kontrollerad. Låset till nedre dörrarna kärvar, nyckeln funkar endast till övre låset.