BÄGARE, 2 st, silver, Olof Lind, Mariestad och Jöns Lund, Skara, 1752-1770 och 1746- 1771, vikt 105 g.

Räfflade fotringar. Höjd 8 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Repor. Anlöpningar. Linds bägare med senare gravyr. Delvis bortskavd förgyllning. Mindre lagningar under fötter.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed