Diverse informations broschyrer för Svenska Amerika Linjen, Cunard Line och White Star. Tidtabeller, information om fartygen, ritningar etc.
Bruksslitage. Fläckar, veck. Lagning med tejp på Cunard Line-broschyren. Ställvis hårt slitage.