Rak form med välvd front. Glasade sidor samt dörr. Bakomliggande hyllor. Tygbeklädd insida. Målad dekor. Längd ca 92, djup ca 31, höjd ca 165 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken/mindre stötmärken.