Urtavla i vit emalj med svarta arabiska siffror och sekundvisare. Diam ca 36 mm. Ställ medföljer, trol ej ursprungligt tillhörande.
Bruksslitage. Repor. Ej funktionstestat. Bär ägarmonogram.