BOKVERK, "Sörmland i minnet", Reinhold Ljunggren och Sven Delblanc, Risbergs Tryckeri AB, Uddevalla, 1989.
Medföljande originallitografi, signerad och numrerad 25/300. Bibliografi exemplar 25/300. Bibliografin signerad "Sven Delblanc". Bildstorlek 22 x 19 cm.
Någon repa. Ej genomgången. Smärre slitage.