Runt bord med skiva i glasfiber och trumpetformad fot av vitlackerad aluminium. Stolar med trumpetformad fot av vitlackerad aluminium och klädsel i brunt konstskinn. Bordets höjd ca 70 och diameter 100 cm. Stolarnas höjd ca 72 cm.
Bruksslitage. Skivan gulnad och med repor. Fötter med repor och fläckar.