Svängd form. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Senare målning. Renoverat och kompletterat med bl a senare skiva och lås. Bredd 70. Djup 44. Höjd 96 cm. Nyckel finns.
Repor och märken. Slitage.