Trä, invändigt målade. Med bärhandtag. Höjd ca 23-25 cm.
Bruksslitage. Ställvis hårdare. Fläckar, rost och smuts. Skador och lagningar. Odör. Något tröga lådor baktill samt en som ej går att stänga helt.