LJUSSTAKAR, ett par, silver, nyrokoko, Carl Petter Norlin, Malmö 1845. Ca 706 gram.
Rik reliefdekor av voluter och växter. Höjd 29 cm.
Slitage, repor, manschetter med stämplade initialer.