Inklusive bland annat:
1 riksdaler riksmynt, 1857.
1 öre, 1905, 1909.
10 öre, 1874 x 2.
50 öre, 1865, 1888.
1 kronor, 1945 och 1946.
2 kronor jubileumsmynt 1897 x 7.
2 kronor jubileumsmynt 1932 x 3.
2 kronor jubileumsmynt 1938 x 7.
5 kronor jubileumsmynt Gustav V, 1935 x 3.
5 kronor jubileumsmynt Gustav VI Adolf, 1962 x 2.
5 kronor minnesmynt, två kammar riksdagens tillkomst, 1966.
10 kronor jubileumsmynt Gustav VI Adolf 1972 x 6.
50 kronor Astrid Lindgren minnesmynt, 2002.
100 kronor silver minnesmynt, 1984.
200 kronor jubileumsmynt Kung Carl XVI Gustaf Kronprinsessan Victoria, 1999-2000.
200 kronor jubileumsmynt 100 år, Nobelpriset, 2001.
5 kronor sedel, 1981.
4 st frimärken, kungliga familjen, 1993.
Samt en liten guidebok till myntsamling.
Slitage, repor.